emekister2250

  EMEK İZOLASYON YAPI KİMYASALLARI HAKKINDA

 

Emek İzolasyon ve Yapı Kimyasalları, 1988 yılından beri su izolasyonu ile ilgili malzeme üretimi, tecrübeli teknik ve saha ekipleri ile uygulama konusunda Türkiye'nin lider kuruluşlarından birisidir. Bu bağlamda, malzeme ve uygulama konusunda tüm çalışmalarımız firmamız garantisi altındadır.

 Hedefimiz, temelden çatıya su ve ısı izolasyonu ile ilgili malzeme üretimi, projelendirme ve uygulama konularında güven duyulan bir dünya markası ve çözüm sağlayıcısı olmaktır.

 ISO9001 Yönetim Sistemi ve Avrupa Birliği'ne uyum süreci için sağlanan mesleki, kişisel yurt dışı eğitim imkanlarının ve diğer gereksinim duyduğumuz sistemlerin de etkin kullanımıyla hedeflediğimiz kusursuz performansı ve verimliliği yakalamaya çalışmaktayız.

 

iso es

 

SU YALITIMI VE ÖNEMİ

ordek-su150Isı Yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı olarak uygulanan, her biri binanın ömrü ve verimliliği için önemli olan bu uygulamalar; doğru malzemelerle ve işinin ehli olan uzman ekiplerle yapılmalıdır. İzolasyon Sistemleri içerisinde en önemli olan kategorilerden bir tanesi, Su İzolasyonu Sistemleri ve uygulamalarıdır. Amacı, binanın cephesine su sızıntısını engelleyerek nemden korumak ve ısıyı muhafaza etmek ve bina temeline suyun inerek demir ve betonun yapısını bozmasını engellemek olan su yalıtım uygulamaları, çatı örtüsü ve yağmur suyu tahliye boruları ile yapılır. Ayrıca bina zemini için de su yalıtımı oldukça önemli olan ve sıklıkla başvurulan su izolasyonu çeşitleri içerisinde oldukça önemlidir.  yaşam koşullarımız gereği atmosfer olaylarından her zaman için kendini korumak istemiştir. Su yalıtımı ilk başta yağmur suyundan korunma gerekliliği ile karşımıza çıkar. Ancak zaman içinde, yapıların teknolojik gelişmeyle birlikte sakınılacak suyun yönü ve şartları da şekil değiştirir. Artık sadece yağmur çatımızdan gelecek su değil; yer altı su seviyesinin de artması sebebiyle binalarımızın temellerinde ve rüzgarın yön verdiği yağmur sularının cephelerimizden girmesi ile de binalarımız zarar görmektedir. Yapının, üzerine inşa edildiği zemindeki basınçlı veya basınçsız negatif yönden gelen yeraltı suları bina içine giren su buharının çatı cephe gibi dış yüzeylerde yoğuşması nedeniyle suya maruz kalırlar. 

Su ve yoğuşmanın  yukarıda sayılan yollarla yapıyı ve yaşam mekanlarımızı tehdit etmesi su yalıtımı yaptırarak önlenebilir. Yapıların, her yönden gelebilecek suya veya neme karşı korunmaları için, yapı  yüzeyinde yapılan  bu işlemlere su yalıtım denir. Binanın demir ve beton sistemlerinden meydana geldiğini düşünürsek, bu maddeleri en çok korozyon ve deformasyona uğratan, yapısı gereği sudur. Demirin en büyük düşmanı ve betonları aşındırma etkisine sahip olan su, binanın da en büyük hasmıdır. Bu nedenle temasın ve sızıntının engellenmesi şarttır. İşte bunu engellemek de bize düşmektedir. Senelerdir çatı yalıtımı ve su yalıtımı hizmetleri veren, sayısız binanın bu önemli sistemlerini pek çok olumsuzluğa karşı koruyarak ömrünü uzatan firmamız, görevi son derece mühim olan bu sistemlerin uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir. Yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olmak üzere iki kategoride yaptığımız hizmetlerin tek ortak noktası binaya su dolayısıyla nem girişinin engellenmesidir. Bu girişi engelleyen en önemli sistemlerden olan; su tahliye membranları ve çeşitli bölümlere uygulana derz dolgular, titizlikle ve ustalıkla yapılmalıdır ki gerek duyulan verimi sağlasınlar. Bu da ancak alanında deneyimli ve profesyonel firma ve izolasyon ustaları sağlayabilir. Modern donanım ve ekipmanlarımızla birlikte hizmet veren ve alanının en iyi çat yalıtımı ve izolasyonu ustalarından oluşan ekibimizle birlikte uzun ömürlü ve sorunsuz çatı yalıtımı dolayısıyla ısı ve su yalıtımı yapıyoruz.

ISI YALITIMI

 

 ordek-isi150Firmamız yılda birçok mevcut binanın keşif çalışmasını yaparak teklifler vermektedir. Apartman ve Site yönetimleri ile gerçekleşen bu görüşmeler sırasında gözlemlenen yaygın düşünce, sektör içinde üretilen her ürünün birbiri ile eş değer olarak düşünülmesi ya da yüklenici firmaların hepsinin aynı kalitede uygulama yaptıklarının sanılmasıdır.

Oysaki bu yaygın kanının doğru olmadığını, çevremizde Dış Cephe Isı İzolasyonu (mantolama) yapılmış birçok yanlış uygulamanın sonuçları göstermektedir.
Dış Cephe Isı İzolasyonu Uygulaması’na sadece daire başı ödenecek tutar olarak bakıldığında daha baştan müşteri olarak kaybetmiş oluruz.

Uygulamanın ne kadara mal olacağından önce, uygulamada kullanılacak ürünlerin ve yüklenici firmaların işçilik kalitelerini birlikte incelemek gerekir. Önerimiz, sektörün öncü üretici firmaları ile görüşüp öncelikle ürünler hakkında bilgi edinilmesi, sonrasında ise bu üretici firmaların sadece uygulama bayileri ile görüşülmesidir. Firmaların işçilik kalitelerini, yapmış oldukları Dış Cephe Isı İzolasyonu uygulamalarından bir kaçını, birlikte gezerek gözlemlemek mümkündür.

Yapılarda en önemli ısı kaybı genellikle kiriş ve kolonlarda görülür, Dış Cephe Isı İzolasyonu (mantolama) uygulanırken, kolonlar, kirişler, duvarlar, pencere merkezleri, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülüp uygulama yapılmalıdır.

Maliyeti aza indirgemek adına, binaların dış cepheleri ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Dış Cephe Isı İzolasyonu (mantolama) uygulamasından beklenilen verim alınamaz. Dış Cephe Isı İzolasyonu (mantolama) uygulamasının en önemli özelliği hiçbir aralık kalmayacak şekilde binanın dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile tamamen kaplanmasıdır.

Doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile uygulanan Dış Cephe Isı Yalıtımı’nın, yapıda korozyon problemini bir daha yaşatmayacağını, bina yaşını sabitleyeceğini ve yapılan uygulamanın bina ömrüyle eşdeğer olacağı unutulmamalıdır.

Mantolama Nedir?

Isı yalıtımı iki farklı ortam arasında ısı alış-verişinin engellenmesine denir.
Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır, yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.
Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.

Mantolamanın Faydaları Nelerdir?

Isı yalıtımı binadan dışarıya ısı kaybını azaltır, enerji tasarrufu sağlar.
Mantolama, ortalama % 50 yakıt tasarrufu sağlar ve kendini 2-5 yılda amorti eder.
Sadece kış aylarının yakıt giderlerini değil, yazın aylarının da soğutma giderlerini azaltır.
Mekanlarda ısının dengeli dağılımını sağlar.
Konut içindeki dengeli ısı dağılımı sayesinde, yaşanan mekanlarda rutubetsiz, sağlıklı ve konforlu bir yaşam ortamı oluşmasını sağlar.
İç yüzeylerde terleme sonucu küflenme, siyah leke oluşması ile sıva ya da boyaların kabarmasını engeller.
Yapının dayanıklılığını sağlayarak ömrünü uzatır.
Binanın onarım masraflarını azaltır.
Binanın dış cephesini güzelleştirir.
Atmosfere giden karbondioksit miktarını azaltarak, hava kirliliğinin azalmasına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunur.